Blog

5 inšpiratívnych kníh, ktoré by ste si mali prečítať toto leto

letne-citanie-title-1024x569
Osobný rozvoj

5 inšpiratívnych kníh, ktoré by ste si mali prečítať toto leto

Leto, dovolenka, leňošenie na deke…  a knihy. Neviem ako vy, ale ja si prázdniny bez čítania neviem predstaviť. Vezmite si tento rok so sebou takú, ktorá vás obohatí, inšpiruje a niečo nové naučí. Vybrala som pre vás 5 obľúbených kníh, ktoré zmenili moje myslenie.

 

1.  Sila prítomného okamihu; Eckhart Tolle

Túto knihu som čítala 3 krát a zakaždým objavím niečo nové. To, čo práve potrebujem nájsť. Siahnem po nej vo chvíľach, keď potrebujem nájsť nový pohľad na vec, nabrať nové sily či obnoviť pokoj mysle.

Nie je len plná hlbokých a krásnych myšlienok, ale aj konkrétnych návodov, podľa ktorých ľahšie nájdete cestu k sebe samému. Čo je hlavným motívom knihy? Naučiť čitateľa prijať a žiť v prítomnej chvíli.

2. Mních, ktorý predal svoje ferrari; Robin S. Sharma

Ak máte radi príbehy a Coelha, bude sa vám páčiť aj táto kniha. Popri rozprávaní životného príbehu zrozumiteľne a s ľahkosťou učí, ako si opäť začať všímať drobné krásy života. Jednoduchým rozprávaním odpovedá na najvážnejšie otázky života a tiež ponúka praktické rady a techniky, ktoré pomáhajú získať prosperitu, vitálnosť, šťastie a vnútorný pokoj.

3. Najprv zjedzte žabu; Brian Tracy

Neustále sa potýkate s časom, tak ako ja? Toto je kniha presne pre vás. Ak by som si mala vybrať jednu knihu o time managemente, bola by to táto.

Majster osobného rozvoja odhaľuje samotnú podstatu toho, čo je nevyhnutné urobiť pre efektívnu organizáciu času. Jednoducho a zrozumiteľne napísaných 21 návodov ako sa venovať plánovaniu tak, aby ste za deň stihli viac a mali dobrý pocit z vykonanej práce. Dôležitá informácia na záver! Nie v poličke. V praxi je užitočná…

4. Dalajlámova mačka; David Michie

Rozprávanie Jesky – mačky Jeho Sviatosti Dalajlámu o dobrodružstvách, v ktorých stretáva rôznych ľudí aj zvieratá. Vo svojich príbehoch kúzelným spôsobom učí, ako byť lepšia bytosť. Nenásilne, len tak mimochodom, nám počas svojich mačacích úvah vysvetľuje základné myšlienky budhizmu a rozvíja tak nie len svoju, ale aj osobnosť čitateľa. Nádherné čítanie pre každého milovníka zvierat. Hlavne tých pradúcich.

5. 6 minútový kouč; Pierre Franckh

Čo zásadné sa dozviete v tejto knihe? Zmeniť váš život vám zaberie 6 minút denne.
S perfektnými cvičeniami sa dostaneme bližšie k sebe samým, k sebavedomiu, k sebaúcte, k sebadôvere. Táto kniha je nádherná v myšlienke, ktorá sa nesie všetkými stranami: Ste jedineční!

 

Napíš komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *