Všeobecne o kurzoch

Všeobecne o kurzoch

 PREČO SA VÁM OPLATÍ STAŤ SA KOUČOM?

 • Stanete sa rešpektovaným odborníkom v profesii (Zažijete koučing a zistíte, ako najúčinnejšie môžete byť k dispozícii Vašim zákazníkom)
 • Osvojíte si novú profesiu (Budete schopný pracovať novým, profesionálnym prístupom. Do vášho portfólia si môžete doplniť ďalšiu kvalitnú službu, ktorú ponúkate. )
 • Vytvoríte si nový zdroj príjmu (V profesii koučingu je úžasné, že šikovný kouč sa ľahko uplatní na trhu práce a to buď ako interný kouč vo firme alebo ako kouč s vlastnou klientelou.)
 • Porozumiete sebe samému a budete vyrovnaný (Pomocou koučingu dosiahnete naozaj trvalé zmeny a neustále napredovanie, čo ihneď pocítite. Veď kto by nechcel mať spokojný život?! )

Prečítajte si list od našej absolventky:

Dlho som rozmýšľala, či sa mám stať koučom a čo mi to vlastne prinesie. Keď som sa prihlásila na kurz, vedela som len to, čo chcem. A to bolo – finančne sa zabezpečiť, pracovať s ľudmi a mať z toho radosť. Ani neviem ako sa to stalo, ale teraz uz rozbieham vlastne podnikanie, koučujem ostošesť a konečne robím to, čo ma napĺňa. Čo mi však najviac dal kurz, je to, že som vďaka cvičeniam sa stala vyrovnanejšou. Cítim pokoj, lebo som na správnej ceste. Ďakujem

Adriana Krátka, bývalá HR konzultantka

 

PREČO SME PRE VÁS TÁ SPRÁVNA VOĽBA?

 • náš vzdelávací program je akreditovaný Ministerstvom školstva SR
 • 90 % našich absolventov aktívne koučuje, tým získali nový zdroj príjmu
 • Každý účastník  potvrdil osobnostný rast k lepšiemu
 • Poznáme potreby ľudí, preto často otvárame viac termínov naraz, podľa záujmu účastníkov, vrátane víkendových kurzov
 • Prispôsobíme sa Vám a v prípade absencie z kurzu ponúkame náhradné termíny
 • Absolventi si môžu byť istí, že diplom GCTA (Graduate of the Coach Training Acdemy) je platnýa 100 hodinová výučba spĺňa podmienku pre ďalšiu kvalifikáciu v oblasti koučingu
 • Našou prioritou je Vaše napredovanie. (Zabezpečíme podpornú atmosféru)
 • Sme prvá vzdelávacia spoločnosť na Slovensku, ktorá ponúka možnosť absolvovania kurzu aj v maďarskom jazyku

BENEFITY:

Po ukončení kurzu dostanete Mesačný follow up, čo znamená, že Vám budem mesiac plne k dispozícii, ak budete mať otázky týkajúce sa vašej praxe, resp otázky, nejasnosti, ktoré sa Vám objavia na základe vašich skúsenostiach pri vykonaní práce ako profesionálny kouč. Môžete sa na mńa spoľahnúť a budem Vás rada sprevádzať, pri otázkach typu
,,Mám veľa sedení, veľa klientov a nezvládam tlak.”
,,Aký postup by ste odporúčali pri téme, ktorú doniesol klient?”
,,Som po koučingu s klientom a mám zvláštny pocit…,,
,,Potrebujem sa porozprávať s niekým a podporu, lebo mám klienta, ktorý…”

Všeobecné informácie o vzdelávacom programe KOUČ

Obsah kurzu
Kurz A

Základné vedomosti o koučingu, krátka história, koučing v porovnaní s inými vednými disciplínami, vedenie koučingového rozhovoru, podstata koučingu. Práca v trojiciach (kouč- koučovaný- pozorovateľ), práca v skupine a štúdium odporúčanej literatúry.

Kurz B

Fázy-, ciele-, a modely -koučingového procesu (v súlade s kľúčovými kompetenciami koučov podľa ICF), koučing a tranzakčná analýza, koučing a neurolingvistické programovanie, systemické koučovanie (nástroje, metódy koučovania). Práca v trojiciach (kouč- koučovaný- pozorovateľ), práca v skupine a štúdium odporúčanej literatúry.

Kurz C

Koučovací rozhovor ešte raz, 11 kľúčových kompetencií koučov podľa ICF, koučing v zahraničí, medzinárodné a domáce organizácie, samostatná práca (rozvoj osobnosti-selfcoaching). Práca v trojiciach (kouč- koučovaný- pozorovateľ), práca v skupine a štúdium odporúčanej literatúry.

Kurz D

Etický kódex koučov, efektívne koučovanie, marketing pre koučov, práca v trojiciach (kouč- koučovaný- pozorovateľ), rekapitulácia osvojených vedomostí. Posledný deň kurzu prebieha skúška, vyhodnotenie skúšky, slávnostné odovzdanie diplomu GCTA (Graduate of the Coach Training Academy), diskusia o možnej spolupráci.

PODPORA:

Cez celé vaše štúdium budem Vám plne k dispozícii, online na telefóne, respektíve mailom. Bude len na Vás akú formu podpory si zvolíte. Moju podporu pocítite aj na našich online konzultáciách, ktoré budú určené nielen na precvičovanie nadobudnutých koučovských zručností ale aj na otázky týkajúce sa rôznorodého charakteru, s ktorými sa bežný kouč vo výcviku sa stretáva.
S radosťou Vás budem sprevádzať a hlavne podporovať až dovtedy, kým sa z Vás stane sebavedomý Kouč 🙂

Osvedčenie

Absolventi vzdelávacie programu získajú diplom GCTA  –  Graduate of the Coach Training Academy

100 hodinová výučba spĺňa podmienku pre ďalšiu kvalifikáciu v oblasti koučingu.

Hodnotenie od nášho absolventa: „Naozaj prínosný kurz a výborné koučky. Získal som tu kopec skúseností a nástrojov, ktoré nebudem váhať použiť a preto ponúknem svojim zákazníkom o službu viac! Ďakujem”
Radovan Roman,
poradca LS